Meklēju sponsorus grāmatiņām

prijehali.
Meklēju sponsorus divam grāmatām (īstenībā četrām, bet šīs divas svarīgākas). Pirmā grāmata redzama video:
http://www.youtube.com/watch?v=IHmPvsCX1LM

Tajā viss manējais – bez līdzautoriem. Kultūrkapitāla fonds jau paspēja atteikt, tāpat kā visas masīvākās izdevniecības. Un pat ja izdevniecība piekristu, tad tāpat būtu jāmeklē sponsori. Tas notika ar otro grāmatu. Es ar  Emīlu tikām pie izdevniecības "Pētergailis" labvēlības, bet, ka jau teicu – "Ejiet meklējiet sponsorus!". Ticu, ka nemāku menedžēt un visu organizēt, tāpēc viss lēnām iet.
Īsumā otra grāmatiņa ir dzejoļu krājums (ir arī daži ne-dzejoļi) ar maniem zīmējumiem un Emīla tekstiem. Šitas tāds izmisuma kliedziens, jo nekas neiet uz priekšu.
Ja ir kāds variants, tad:  briiC.lv epasts . Vai arī kāds labvēlis, kas var palīdzēt bīdīt uz priekšu vai ieteikt 😉
paldies!


36 Replies to “Meklēju sponsorus grāmatiņām

 1. Patiešām no sirds novēlu šajos grūtajos laikos tomēr atrast sponsoru. Tas, ka Valsts Kultūrkapitāla fonds noraidīja, ir vienkārši zemiski un tikai kārtējo reizi pierāda to, par ko ir runāts (un par ko es jau vairākkārt esmu medijos rakstījis) jau tik ļoti daudz.
  Lai izdodas!

 2. Otrā grāmata it kā ies arī kandidēt uz kultūrkapitāla finansējumu (caur Pētergaili), bet mums jau pateica, ka nav cerību gandrīz nekādu. Vispār parasti man atsaka ar tekstu, kas parasti pauž domu “neredzam perspektīvu” jeb “diez vai pirks” un “ej zīmē avīzēm/žurnāliem”. Protams, ne tik tieši, bet “caur puķītēm” 🙂

 3. Sveiks!
  es gribētu diezgan tieši jautāt: par cik lielu summu iet runa?
  Cik vajadzētu, piemēram, vienā kadrā izdošanai? Kāda būtu veikala cena un cik lielā tirāžā vēlētos izdot?

 4. es pārskaitīšu. kkad skaitīju, bet tas bija pirms jaunā gada.
  emm.. tātad.
  Summa ~1500 līdz ~1700. Tirāžai es mērķēju uz 1000 gab. Un veikala cena no 4-6 Ls (nu par to jāpadomā. jāveic aptauja, pa cik pirktu ;D ).

 5. Hmm… nu par 1500-1700 es varbūt nopirktu grāmatiņā iekļauto zīmējumu oriģinālu pilnu komplektu…

 6. Es jau vairāk pārdevējs nekā mākslinieks… līdz ar to varu padalīties ar to ko zinu. 🙂
  Tādu summu jau var samesties pa visiem… visi kas noziedotu kādu summu saņemtu arī savu kopiju (ar tavu autogrāfu), kad grāmata būtu izdota. 🙂 1700 Ls nav nekāda dižā summa…

 7. narkomanC, krīzes laikos daudzas lietas zaudē likviditāti… Sevišķi jau nu radošo jomu preces… Mans neilgu laiku spēkā esošais piedāvājums ir 1500 Ls… bet gan jau ir pa pilnam “varbūtīgu” piedāvājumu par 15 000… kas zin..

 8. Var jau arī šur tur uzzvanīt un šito grāmatiņu izgatavot tipogrāfiski (piemēram Dienas tipogrāfijā)… tiesa gan nezinu ar ko atšķiras izdevniecībā drukātā un ko paša pasūtītas drukas.

 9. JA izdomā un gribi palīdzību – dod ziņu! Ir pazīstami cilvēki dažādās vietās – kā reklāmas tā arī tipogrāfijas jomās. 🙂

 10. Vispār lielākā problēma laikam, ka nemāku domāt “biznesiski” un “mārketinginistiski” :)) jāsāk kkas mācīties uz to pusi. mjā. Tas, vot, izkristu, ja drukātu caur izdevniecību

 11. 1700 Ls patiešām nav milzīga summa un ja tas tiešām ir viss, kas vajadzīgs, cerības atrast sponsoru tomēr ir, arī šajos krīzes apstākļos (ja runa būtu par ciparu ar vēl kādu nullīti klāt, tad gan diezgan bezcerīgi).
  Ir vērts papētīt, kādi uzņēmumi ir atbalstījuši tamlīdzīgas aktivitātes jau iepriekš, pie tiem tad arī vērsties.
  Svarīgi ir kā šī ideja tiek pasniegta, ja ir makets, tas jau ir daudz un viņiem reāli ir ko parādīt.

 12. Man pilnīgi nostaļģija sametās… pirmo savu nopietno dzejoļu grāmatu es saņēmu par brīvu… un tolaik ar paša Ministru prezidenta Māra Gaiļa autogrāfu uz pirmās lapas…. tie bija Imanta ziedoņa kopotie raksti pirmais sējums… ehh… exclusive… 🙂 vēl tādam bērnam, ka naudas knapi burtnīcām pietika.

 13. sivn, vienkārši nav tā, ka es vispār gribu pārdot oriģinālus. Iespējams, ja es to vēlētos, tad būtu “deal”. nezinu

 14. Nepārdod orģinālus… NEKAD nepārdod orģinālus.
  Tavi darbi ir zelta vērti… tev tikai vajag labu menedžeri, kas to palīdz “iesaiņot” un nogādāt līdz mākslu mīlošiem cilvēkiem.
  PS
  Man tava grāmatiņa joprojām stāv uz galda… un to ir apskatījuši daudzi cilvēki… un visi kā viens ir sajūsmā par tās saturu… neskatoties uz to, ka tas ir tavs pirmais darbs un vietām ir šādi tādi šķībumiņi. 🙂

 15. menedžeris būtu svētība. man parasti pietrūkst pacietības birokrātijai..
  šķībumiņi.. jā, redzu tos. nepatīk. tāpēc visiem, kam uzdāvinu, norādu, lai pārāk strikti nevērtē 🙂

 16. sivns, krīze ir pārejoša, mākslas darbu vērtība – mūžīga. 🙂 Krīzes laikā ir īpaši svarīgi nepieļaut muļķīgus lēmumus kaut ko pārdodot par smiekla cenu, ja vien tas nav izdzīvošanas jautājums.
  Ja par tēmu, tad es, iespējams, varētu palīdzēt ar PR lietām. Mārketings gan man nav tik tuvs, taču kaut kādu informatīvu piedāvājumu potenciālajiem sponsoriem un pēc tam arī preses relīzi par grāmatas izdošanu sagatavot gan varētu. Ja interesē, e-pasts ir ievadīts.

 17. Es domāju, ja jau cilvēki saziedoja putuplasta ruksim, tad šitam toč varētu samesties. Krīze ir visus iedzinusi pakaļā, bet, ja taisītu akciju ar “iedod, cik vari un cik nav žel”, tad noteikti atrastos arī tādi, kas zodotu arī vairāk par tās grāmatas cenu. Vajag tikai sākt to darīt!

 18. vajag organizatoru. Es šajā ziņā esmu nulle. Vispār ja man apskaidrotu plānu pēc kā jāvadās, tad vairāk palīdzētu. paypal donate būtu sīkums. problēma tajā, lai visu to legāli reģistrētu utt.

 19. Vispirms vajag mērķi… skaidri pastāsti, ko tu vēlies ar to grāmatu panākt… un to nevajag slēpt. JA mēŗķis ir padarīt zīmējumus populāris, tad to noteikti palīdzēsim! 🙂 Un saziedoti 2000 Ls grāmatiņai noteikti nav VID galvassāpe. 🙂 Tāka droši vari atvārt vienkārši bankas kontu un tur tev naudiņu sametīs. Tikai esi godīgs, cik saņēmi un kur tērēji. Cilvēkiem nepatīk, ka šāmos piemāna.
  Tad vēl izdomā arī, ko darīsi ar naudiņu, ja nesavāksi pietiekami naudas grāmatiņai? Ziedosi kādam? Atgriezīsi atpakaļ?

 20. ja nesavāks vajadzīgo, piemetīšu savu. pam pa ram. jānosūta tāmes pieprasījumu Pētergailim, cik tie vispār prasa..

 21. Tavi darbi ir medusmaize acīm. Noteikti nepadodies un izcīni saules gaismu savai grāmatiņai. Vienīgi to video gan varēji nedaudz mīlīgāku, jo savādāk tur izskatās, ka Tu ar savu grāmatu kā ar makulatūras kaudzi ņemies.

 22. kriš’: :)) nu es tur pārāk daudz nedomāju, vnk nofilmēts uz ātro. Jā, varbūt tev taisnība, būs jānogriež beigu puse

 23. Ja liksi savu kontu uz kuru tev skaitīt, tad atzīmē, lai naudas skaitītāji norāda, ka tas ir dāvinājums (Dāvana). Likums nosaka, ka par dāvanām nav jāmaksā nodokļi.
  Ja tev ienākošajos konta maksājumos parādīsies, ka tas ir “par grāmatu” vai “priekš grāmatas”, tad tev var atnākt arī ciemiņi no VIDa.

 24. Es ļoti labprāt palīdzētu, tikai diemžēl finansiāli mans pienesums varētu būt pārāk niecīgs, lai tas nestu reālu labumu, ja nu gadījumā vajag izpalīdzēt kā citādi [varu piemēram aizsūtīt lūgumus firmām],tad droši dod ziņu. Ja meklē sponsru varbūt jāvēršas pie Viestura Koziola, zinu, ka viņš ir nosponsorējis dažus mākslinieciskus projektus. Piemēram, palīdzēja Stefanam Ezram Dimiteram izdot savu dzejoļu krājumu.

 25. Skatoties kas jāapmaksā izdošanas procesā.
  Ja pareizi sapratu, ir jau vismaz daļēji samaketēts tas viss?
  Izmēģini varbūt http://www.lulu.com/
  Pašam sava izdevniecība, iesūti samaketētu darbu, uztaisi vākus, pasaki vai gribi paperback vai hardcover — tas viss ir bez maksas.
  Un tad tās fiziskās grāmatas varēs caur internetu nopirkt, viņi iespiedīs pa 1 eksemplāram katram pircējam, un tu pats vari noteikt cenu. Viņi paņem tikai savas izmaksas + procentiņu, cik saprotu.
  Tavi izdevumi:
  1) samaketēšanas darbs
  2) reklāma, lai kāds to pirktu

 26. Jā, kāpēc ne. Lulu gan izskatās, ka ir labākas izvēles iespējas izdošanas procesam (izmēri, iesējumi, etc).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *