kokalapa.lv un Uzzīmē!

Pirmsjāņi izdevās diezgan produktīvi. Viena sadaļa mājaslapā tika atjaunota/uzlabota, bet vēl viena lapa tika palaista gaisā (otrajā es tik piedalos, nevis izstrādāju).

Tad nu sākšu ar otro – kokalapa.lv

Paldies par uzaicinājumu no normaals.wordpress.com piedalīties tur. Paskatījos un patika. Galvenā ideja: audzēt zīmējumu koku. Blakusidejas: daudz un dažādas. Ieraudzīju iespēju tur likt nevis zīmuļzīmējumus, bet kaut ko no datorgrafikas (iespējams kopā ar zīmējumu kādreiz). Iespēja mazliet vairāk uzlabot savas prasmes Inkscape (manis lietotā vektorgrafikas programma). No Adobe Illustrator atteicos kādu laiciņu atpakaļ – nenožēloju. Fotošops arī aizgājis ekstrēmos gadījumos, kad nu nekā nevaru iztikt. Bet tas vairāk pieradums, nevis Gimp vai Inkscape nevarēšana.
kokalapa.lv
Uzsāka kokalapa.lv normaals ar savu kolēģi dreamerlines.lv, es vēlāk jau piebiedrojos. Normāls arī ir uzrakstījis savā blogā par kokalapa – skaties.

Tālāk – briiC.lv/uzzime otrā versija

Uzlabotajā variantā iespēja izvēlēties mākslinieku, kuram vēlies lūgt zīmējumu uzzīmēt. Pagaidām tur diez ko daudz nav mākslinieku, bet tas pagaidām normāli. Skatos, ko mainīt un kur gļuki vispār.
briiC.lv/uzzime
Veidojot jauno Uzzīmē!, centos sataisīt to tā, lai zīmējumam ir vairākas iespējas to uzzīmēt jeb lai tas nepazūd, ja vienam no visiem māksliniekiem tas nepatika vai nebija laika. Tātad solīši ir sekojoši:

  • – Tiek iesūtīts jauns zīmējums
  • – Mākslinieks to uzzīmē un tu saņem paziņojumu savā e-pastā. Vari nočekot caur RSS vai atnākot uz Uzzīmē! lapu un atrodot savus zīmējumus pēc koda
  • – Ja zīmējums netiek uzzīmēts norādītājā termiņā vai mākslinieks ir atteicies to zīmēt, tad tas kļūst pieejams citiem māksliniekiem “Ideju dēlī” (tur sakrīt visas neuzzīmētās idejas). Un tad jau kurš no māksliniekiem pirmais paspēs pieteikties uz šo zīmējumu un uzzīmēt.
  • – Nu bet ja arī tad netiek uzzīmēts, tad laikam tev nav lemts (nepārdzīvo, mēs tāpat visi nomirsim)

Un otrais bonuss, kā jau iepriekš minēju, ka iesaistos ne tikai es, bet citi mākslinieki. Ja gribi piedalīties, tad raksti un sarunāsim jau tālāk. No esošājiem māksliniekiem pašlaik gaidu kādu zīmējumu, lai lapas apmeklētājs redz, kādi stili iesaistīti. Neiebildīšu arī pret citām mākslas izpausmēm. Piemēram, ja gribi pēc citu lūguma sataisīt kolāžu vai datorgrafika ir tavs draugs, vai animācija. Ja tā būs, tad pielāgošu lapu šīm vajadzībām.
Galvenais noteikums, ka iesūtītās idejas realizēšana ir pamatā pa brīvu, bet pēc darba saņemšanas idejas autors var noziedot kaut ko. Pateikt “paldies” gan vajadzētu → http://briiC.lv/uzzime
tagad gan lai skan jāņudienas


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *